Pożar – oświadczenie


Sylwester 31.12.2017 to czarna kartka kalendarza w historii naszego sklepu, który prowadziliśmy od prawie 12 lat. Nasza firma miała od zawsze charakter rodzinny, w którym pracowały dwa pokolenia wraz z naszymi przyjaciółmi, których też traktowaliśmy jak rodzinę. Miejsce to było dla nas jak drugi dom, do którego mimo wielu trudności życia codziennego przychodziliśmy z uśmiechem i przyjemnością. Zaglądaliśmy tam nawet po godzinach i w weekendy. Nie inaczej było kilka godzin przed pożarem, gdzie ok. 20:00 jeden z nas zajrzał czy wszystko jest w porządku, czy drzwi pozamykane, światła pogaszone i wszystko wyłączone. Wtedy widział nasz piękny sklep i nasze piękne meble po raz ostatni. Niestety 8 godzin później już go nie było. Tego dnia straciliśmy nasz sklep, nasz drugi dom, cały dorobek naszego życia oraz główne źródło utrzymania dla naszych rodzin.

W godzinach nocnych 2:00-3:00 wybuchł pożar, który strawił wszystko to na co pracowaliśmy przez lata. Nie uratowało się praktycznie nic. Spaliły się wszystkie meble w magazynie i na ekspozycji sklepu, a także cały sprzęt biurowy oraz większość dokumentów. O ogniu w budynku dowiedzieliśmy się dokładnie o 3:16 i kilka minut później byliśmy już na miejscu. Już w tym momencie palił się dach nad naszą główną częścią sklepu i mimo że ognia nie było jeszcze w środku to nie pozwolono już nam tam wejść. Wbiegliśmy od ulicy do mniejszej części naszego sklepu, gdzie mieliśmy biuro i próbowaliśmy, z pomocą Policji ratować dokumenty i najważniejsze pamiątki rodzinne. Niestety nie udało się wynieść wszystkiego czego chcieliśmy, ponieważ od strony holu w szyby zaczął zaglądać ogień, szkło zaczęło pękać i zostaliśmy odciągnięci przez służby mundurowe. Ogień za chwilę trawił również mniejszą część sklepu. Jak wyszliśmy na zewnątrz to zobaczyliśmy, że płonie już ta główna część. W tym momencie straciliśmy już nadzieję, że cokolwiek się uratuje. Pozostało nam tylko patrzeć jak wszystko tracimy.

Obecnie na miejscu tragedii pracuje prokurator, biegli, Policja i Straż Pożarna. Badają przyczyny pożaru. My jesteśmy tam co kilka godzin, mimo że nie możemy tam wejść, mimo że zostały tylko zgliszcza i mimo że nie możemy na to patrzeć, bo serce się kroi i łzy cisną się do oczu to i tak ciągnie nas w to miejsce.

Mimo chwil załamania i zwątpienia postanowiliśmy, że odbudujemy nasz sklep. Dla nas, dla naszych rodzin i przede wszystkim dla Was – naszych Klientów. Postaramy się zrealizować wszystkie zamówienia na rok 2018. Dostaniecie Państwo swoje wymarzone meble. Raczej będzie to w innym miejscu, ale postaramy się, żeby był to ten sam sklep, z tą samą jakością i z tym samym klimatem.

Niestety w obliczu pożaru spłonęło całe nasze biuro handlowe, a w tym komputery, Państwa umowy na zamówienie mebli i faktury sprzedaży. Obecnie nie mamy do Państwa kontaktu, stąd PROŚBA DO NASZYCH KLIENTÓW – proszę o przesłanie kopii zamówienia mailem lub dostarczenie jej osobiście (KONTAKT ws. zamówień ŁUKASZ PATYK tel. +48 608 888 698 e-mail: zamowienia@m-lid.pl). Bez tego niestety w żaden inny sposób nie możemy zweryfikować Państwa zamówień i ich zrealizować.

Na chwilę obecną działamy by stanąć na nogi i czekamy na rozwój wydarzeń. Przed nami długa droga, ale postaramy się pokonać ją w jak najkrótszym czasie. Towar mieliśmy ubezpieczony, jednak nawet pełna suma odszkodowania nie pokryje wszystkich strat. Musimy zainwestować wszystkie nasze oszczędności oraz poprosić o pomoc kilka firm i instytucji, a być może wziąć kolejne kredyty.

Prosimy z Państwa strony o wyrozumiałość i przychylne spojrzenie, a obiecujemy że będziemy ciężko pracować by Państwa nie zawieść.

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować Policji za pomoc w wynoszeniu naszych rzeczy z płonącego budynku i Straży Pożarnej za pomoc tuż po ugaszeniu. Dziękujemy również za wszystkie słowa wsparcia, który napływały do nas chwilę po pożarze. To bardzo budujące, że mamy tyle dobrych ludzi obok siebie.

Będziemy Państwa na bieżąco informować. Obserwujcie naszą stronę www i facebook.

Z wyrazami szacunku,
Załoga i Rodzina
SALONU MEBLOWEGO M-LID

Możliwość komentowania jest wyłączona.